ÇAYDA ÇIRA EKİBİ KİRALAMA

0232 421 11 82 (Alsancak Ofis)
0535 305 78 35 (İsa Efe)
0536 222 28 84 (Musa Efe)

Çayda çıra, Anadolu kültüründen gelen folklorik bir oyundur. Çayda çıra oyunu, özel günlere ve farklı türlerdeki organizasyonlara eğlence katar. Çayda çıra dansı, özellikle kına eğlencelerinin vazgeçilmez ritüelidir. İzmir Dans, profesyonel çayda çıra ekibi ile organizasyonlarınıza renk katıyor. Türkiye’nin dört bir yanına çayda çıra ekibi kiralama hizmetleri verilebilmektedir. Peki, çayda çıra gösterisi nedir? Çayda çıra kına gecesi nelerdir? Çayda çıra grubu fiyatları ne kadardır?

Çayda Çıra Nedir?

Çayda çıra, Elazığ yöresine ait geleneksel bir halk oyunudur. Kına ve düğün gibi özel günlerin vazgeçilmez oyunlarından olan çayda çıra, “mumlu dans” veya “nanay” olarak da bilinir. Geçmişte çayda çıra grubu sadece kadınlardan oluşurdu. Günümüzde kadın ve erkek karışık çayda çıra ekibi de bulunmaktadır. Genellikle sazsız olarak oynanan bir oyun olan çayda çıra, Elazığ yöresinden geleneksel izler barındırır. Bu güzel halk oyununun doğuşu ile ilgili iki farklı efsane anlatılmaktadır.

Çayda Çıra Oyunu Nasıl Oynanır?

Çayda çıra oyunu, özgün müzik ve maniler eşliğinde sergilenmektedir. Çayda çıra grubu, okunan bir maninin ardından oyuna başlar. Çayda çıra gösterisi için ellerinde şamdan olan grup alana gelir. Daha sonra kadınlar orta alanda çömelir. Erkek oyuncular da her biri kendi eşinin çevresinde döner. Daha sonra çayda çıra ekibi yeniden çember oluşturur ve düz çizgi oluşturuluncaya kadar dönerler. Düz bir çizgi oluşturulmasının ardından ileri doğru 8 adım gelinir. Eğilerek şamdanların yere bırakılmasından sonra çayda çıra türküsü seslendirilir. Çayda çıra türküsü ardından şamdanlar tekrar alınır ve oyuncuların meydan terk etmesi ile çayda çıra dansı sona erer.

Çayda Çıra Kına Gecesi 

Çayda çıra kına gecesi ve düğün gibi özel günlerin vazgeçilmezlerindendir. Çayda çıra gösterisi, kına gecesi eğlencelerinin en önemli ritüelinden biridir. Mumlarla birlikte sergilenen oyunda adeta görsel şölen sunulur. Çayda çıra düğün ekibi, Anadolu kültürünün geleneği olan oyun ile davetlilere keyifli dakikalar yaşatır. İzmir Dans, dünya evine girecek gelinlerin kına töreni için çayda çıra kına gecesi ekibi temin etmektedir. Çayda çıra düğün ekibi, Türkiye’nin her bölgesine gönderilebilmektedir.

Çayda Çıra Ekibi Kiralama

İzmir Dans, profesyonel çayda çıra ekibi kiralama hizmetleri vermektedir. Kına gecesi, düğün ve nişan gibi farklı eğlenceler için çayda çıra grubu kiralama yapılabilmektedir. İzmir Dans çayda çıra grubu ile özel günlerinizi unutulmaz eğlencelere dönüştürebilirsiniz. Davetlilerinize unutamayacakları bir gün yaşatmak istiyorsanız çayda çıra kiralayabilirsiniz. Çayda çıra ekibi oyun ücreti, kiralama hizmeti detaylarına göre değişebilmektedir.

Çayda Çıra Ekibi Fiyatları

Çayda çıra ekibi fiyatları, ekipteki oyuncu sayısı ve organizasyon yerine göre değişebilmektedir. Profesyonel çayda çıra ekibi, talep edilen gün ve saatte programda yer almaktadır. Düğün, kına gecesi, farklı davetler ve benzer etkinliklerde çayda çıra oyunu hizmetleri verilmektedir. Gereksinimlerine uygun olarak çayda çıra grubu kiralama sağlanmaktadır. Çayda çıra ekibi oyun ücreti detayları için İzmir Dans ile irtibata geçebilirsiniz.

İzmir Dans Çayda Çıra Ekibi

İzmir Dans çayda çıra ekibi, profesyonel oyunculardan oluşmaktadır. Herhangi bir organizasyon için çayda çıra dansı sergileyen ekip, istenen gün ve saatte etkinliklere katılmaktadır. Düğün, kına ve nişan gibi özel günlerinize eğlence katan çayda çıra ekibi, davetlilere dolu dolu eğlence yaşatır. İzmir Dans, İzmir ve Ege Bölgesi başta olmak üzere Türkiye geneline çayda çıra ekibi temin edebilmektedir. Çayda çıra grubu gösteri ücreti, programın detaylarına göre değişebilmektedir. İzmir Dans, organizasyon sahiplerinin bütçesine uygun çayda çıra grubu fiyatları sunmaktadır.

 

Çayda Çıra Ekibi, Çayda Çıra Gösterisi, Çayda Çıra Organizasyon, Çayda Çıra Halk Oyunu, Çayda Çıra Dansı, Çayda Çıra Düğün, Çayda Çıra Kına Gecesi, Çayda Çıra Ekibi Kiralama, Bayanlarla Çayda Çıra, Çayda Çıra Sünnet Organizasyonu, Çayda Çıra Gösterileri, Çayda Çıra Kiralama, Çayda Çıra Ekibi Kiralama, Çayda Çıra Gösterisi Kiralama, Çayda Çıra Ekibi Fiyatları, Çayda Ekibi Gösteri Fiyatları, Çayda Çıra Organizasyon, Çayda Çıra Gösterisi Organizasyonu, Çayda Çıra Ekibi Telefonu, Çayda Çıra Ekibi İletişim, Çayda Çıra grubu telefonu, Çayda Çıra Grubu İletişim, Çayda Çıra Gösterisi İletişim, Çayda Çıra Gösterisi Kiralamak İstiyorum, Çayda Çıra Grupları, Çayda Çıra Gösterisi Ekipleri, Çayda Çıra Organizasyon Şirketleri, Çayda Çıra Oynatmak, Çayda Çıra Ekibi düğünde, Çayda Çıra Ekibi Açılış Organizasyonu, Çayda Çıra Ekibi videosu, 

 

Şirketimizin sağladığı diğer hizmetlerden bazıları şöyledir.

Etkinliklerinizde ' Davul Zurna Kiralama ' talepleriniz için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Etkinliklerinizde ' DJ Kiralama ' talepleriniz için bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

Etkinliklerinizde ' Efe Ekibi Kiralama ' talepleriniz için bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

0232 421 11 82 (Alsancak Ofis)
0535 305 78 35 (İsa Efe)
0536 222 28 84 (Musa Efe)