AŞUK MAŞUK EKİBİ KİRALAMA

0232 421 11 82 (Alsancak Ofis)
0535 305 78 35(İsa Efe)
0536 222 08 84 (Musa Efe)

 Aşuk Maşuk

Aşuk Maşuk, maskesiz olarak oynanan bir halk oyunu türüdür. Genelde erkek oyuncular tarafından oynanan Aşuk Maşuk halk oyunu, bazı durumlarda bir erkek bir kadın oyuncu tarafından da sergilenebilmektedir. Aşuk Maşuk gösterisi, güldürü niteliğinde bir halk dansıdır. Geçmişten günümüze kadar taşınan kültür mirası oyunları arasında yer alan Aşuk Maşuk dansı, izleyenleri kahkahaya boğan bir halk oyunu türüdür. İzmir Dans, Türkiye’nin dört bir yanına Aşuk Maşuk gösterisi hizmetleri vermektedir. Peki, Aşuk Maşuk nedir ? Aşuk Maşuk fiyatları ne kadardır?
 
 

Aşuk Maşuk Nedir?

Aşuk ve Maşuk, genelde iki erkek oyuncu tarafından sergilenen eğlenceli bir oyundur. Kadın ve erkek arasındaki ilişkileri beden dili ile dansla yansıtan Aşuk Maşuk gösterisi, seyirlik bir oyun türüdür. Aşka komedi türünde yaklaşan oyunda erkeği temsil eden oyuncu “Aşuk”, kadını temsil eden oyuncu da “Maşuk” olarak adlandırılır. Aşuk Maşuk ekibi, divan edebiyatındaki aşktan esinlenerek, dünyevi aşkı konu edinmektedir. Aşuk, Maşuk’a aşık bir erkektir; Maşuk ise, Aşuk’a ilgisiz ve vefasızdır. Aşuk Maşuk, Mersin’in Silifke ilçesi ve Burdur yöresine özgüdür.
 

Aşuk Maşuk Gösterisi

Aşuk Maşuk gösterisi, birçok organizasyonda geleneksel bir eğlence sunar. Özellikle Ramazanda Aşuk Maşuk eğlenceleri meşhurdur. Aşuk Maşuk oyununda erkek oyuncular ellerini başlarının üzerinde birleştirerek, etek giyerler. Etekler boyun seviyesinden itibaren başa doğru çekilir. Kafalarında bir yükselti oluşturan oyuncular, Aşuk Maşuk dansı ile izleyenlere keyifli dakikalar yaşatır. Aşuk kalpaklı, Maşuk ise yemenili görünümdedir. Oyuncuların karın bölgeleri, göğüs altından itibaren açıktadır. Karın bölgelerine biri erkek diğeri de kadın yüzü çizilir. Yan taraflarına da kol takılır. Aşuk, belden aşağıya pantolon üzerine bir gömlek giyerken; Maşuk ise, etek giyer.

Aşuk Maşuk Dansı

Aşuk Maşuk dansı, erkek oyuncunun kadın oyuncuya kur yapması ile başlar. Maşuk sürekli nazlanır. Aşuk Maşuk orta oyun, iki sevgilinin birleşmesi ile sona erer. Oyunun sonundan karşılıklı olarak oynayarak, coşkulu yöresel Aşuk Maşuk dansı sergilerler. Geçmişte Anadolu’da çok yaygın olan oyun, eğlenceli ve müzikli geleneksel bir oyundur. Aşuk Maşuk Ramazan etkinlikleri , en çok rağbet gören Ramazan eğlencelerinden biridir. Düğünde aşuk maşuk da son yıllarda yaygınlaşan eğlence haline gelmiştir.
 

Aşuk Maşuk Fiyatları

Aşuk Maşuk fiyatları , etkinliğin düzenlendiği yere ve oyun süresine göre değişebilmektedir. Organizasyon sahibinin taleplerine göre de Aşuk Maşuk kiralama fiyatları farklılık gösterebilir. İzmir Dans, Ramazan akşamlarında,  düğünlerde, sünnetlerde, şölenlerde ve festivallerde Aşuk Maşuk gösterisi temin ediyor. Aşuk Maşuk kiralama fiyatları için İzmir Dans ile irtibata geçin!
 

Düğünde Aşuk Maşuk

Düğünde Aşuk Maşuk, davetlilere eğlenceli dakikalar yaşatır. Geleneksel eğlencelerden biri olan Aşuk Maşuk, düğün eğlencesine renk katar. Sünnette Aşuk Maşuk da, özellikle sünnet çocuğu için kahkaha dolu bir eğlencedir.  Aşuk Maşuk halk oyunu ekibi ile düğünlerinizi daha da eğlenceli hale getirebilirsiniz.

Ramazanda Aşuk Maşuk

Ramazanda Aşuk Maşuk , geçmiş Ramazan eğlencelerinden günümüze kadar gelen bir eğlence türüdür. Aşuk Maşuk oyunu, Ramazan ayı akşamlarında çeşitli yerlerde düzenlenen etkinliklerde sergilenmektedir. Ramazan ayı Aşuk Maşuk gösterileri ile daha keyifli bir hal alır. Aşuk Maşuk orta oyun, bazen sahura kadar süren Ramazan etkinliklerinde mutlaka yer alır. Aşuk Maşuk Ramazan etkinlikleri için İzmir Dans ile irtibata geçebilirsiniz.

İzmir Dans Aşuk Maşuk Ekibi

İzmir Dans, Ramazan ayı Aşuk Maşuk gösterileri, düğünde Aşuk Maşuk veya sünnette Aşuk Maşuk oyunu temin etmektedir. Aşuk Maşuk ekibi, Türkiye’nin dört bir yanına gönderilebilmektedir. Aşuk Maşuk talepleriniz, her bütçeye uygun fiyatlarla karşılanmaktadır. Eğlenceli Aşuk Maşuk ekibi için İzmir Dans’ın profesyonel dans dünyasına davetlisiniz!
 

 aşuk maşuk kiralama, aşuk maşuk gösterisi, aşuk masuk ramazan, ramazan organizasyonu aşuk maşuk , aşuk maşuk oyunu , aşuk, maşuk, aşuk maşuk ücretleri, aşuk maşuk ekibi, aşuk maşuk gurubu, aşuk maşuk fiyat listesi, aşuk maşuk şirketleri, aşuk maşuk halk oyunu, aşuk maşuk geleneksel, düğünde aşuk maşuk, sünnette aşuk maşuk

Ayrıca:

Etkinliklerinizde ' Balkan Dans Ekibi Kiralama ' talepleriniz için bizimle iletişim kurabilirsiniz.

Programlarınızda ' Bando Ekibi Kiralama ' talepleriniz için bizimle iletişim kurabilirsiniz.

Organizasyonlarınızda ' Bayan Fasıl Ekibi ' talepleriniz için bizimle iletişim kurabilirsiniz.

 

* Şirketimiz bünyesinde yer alan usta hayaliler ile unutulmaz bir ' Hacivat Karagöz Gölge Oyunu ' sizleri bekliyor. Detaylar için 'Hacivat Karagöz Gölge Oyunu Kiralama' sayfamızı inceleyebilirsiniz.

 

 

0232 421 11 82 (Alsancak Ofis)
0535 305 78 35(İsa Efe)
0536 222 08 84 (Musa Efe)