SEMAH EKİBİ KİRALAMA

0232 421 11 82 (Alsancak Ofis)
0535 305 78 35(İsa Efe)
0536 222 08 84 (Musa Efe)

Semah Ekibi

Semah ekibi, özellikle dini ve kültür temalı programlarda tercih edilen bir gruptur. Semah grubu, özel eğitimli semah profesyoneli kişilerden oluşmaktadır. Semah gecesi, cemlerde deyişler eşliğinde yapılan dinsel bir törendir. Hacı Bektaş-ı Veli’nin ifadesi ile “ilahi sırlar” içeren semah zikri, son yıllarda farklı türlerdeki kültürel organizasyonlarda yaygınlaşmıştır. Peki, semah gösterisi nedir? Semah grubu kiralama hizmetleri nelerdir? Semah ekibi fiyatları ne kadardır? Semah gecesi hizmetleri nelerdir? Semah ekibi hakkında öğrenmek istediklerinizi makalemizde bulabilirsiniz!
 
 
Semah Nedir?
 
Semah ya da semah zikri, Alevi ve Bektaşi topluluklarına özgü folklorik bir ayindir. Semah, özel ve dinsel anlamlar içerir. “Müzik eşliğinde uygulanan tören nitelikli tarikat ayini” olarak tanımlanan semah, Alevi ve Bektaşi cemlerinde yaygın olarak sergilenir. Müzik eşliğinde dönülen semahın, “Hakk'a yaklaşma, maneviyatla yüzleşme ve maddi dünyadan uzaklaşma” gibi anlamları vardır. Semah dansı, sadece cemlerde dönülen bir dini bir tören iken son yıllarda düğünlerde ve benzeri davetler de yaygınlaşmaya başlamıştır. Kültürel etkinliklerde de tercih edilebilmektedir.
 
Semah Grubu
 
Semah grubu, sema grubu ile karıştırılmamalıdır. Sema, Mevleviliğe özgü bir gösteridir. Sema ve semah gösterisi, temelde Allah'a yaklaşmak üzere sergilenen kültürel ayinlerdir. Semahlarda kullanılan enstrüman bağlamadır. Semah grubu, halka şeklinde dönerek gösteriyi icra eder. Semah ekibi gösterisi, düğün, kına, sünnet, kültürel etkinlikler, resmi kurumların programları ve önemli dini günlerde sunulabilmektedir. Semah grubu gösterisi, özellikle Alevi topluluğun etkinliklerinde yaygıdır.
 
 
Semah Grubu Kiralama
 
İzmir Dans, farklı türlerdeki organizasyonlar için semah grubu kiralama hizmetleri vermektedir. Semah ekibi kiralama talepleri, organizasyonun içeriğine göre yerine getirilmektedir. Semah gecesi programları için tecrübeli kişilerden oluşan semah grubu temin edilmektedir. Semah ekibi organizasyon süresinde davet sahibinin taleplerine uygun olarak belirlenen süre içinde semah gösterisi sunmaktadır. Semah grubu kiralama ücretleri, semah ekibi kiralama detaylarına göre değişebilmektedir.
 
Semah Grubu Fiyatları
 
Semah ekipleri fiyatı, ekipteki kişi sayısına göre değişebilmektedir. Ayrıca, programın düzenlendiği yerin uzaklığına göre semah ekibi kiralama ücretleri farklılık gösterebilir. İzmir Dans, Türkiye’nin dört bir yanına semah grubu gösterisi temin etmektedir. Semah grubu kiralama ücretleri için program sahibinin talepleri dikkate alınmaktadır. Semah grubu organizasyonu içinde ekstra talepler, semah ekibi kişi sayısı ve semah ekibi gösterisi, semah ekibi fiyatları üzerinde etkili olabilmektedir. Bütçenize en uygun semah ekipleri fiyatı için İzmir Dans ile irtibata geçin!
 
 
Semah Grubu Organizasyonu
 
Semah grubu organizasyonu, özellikle Alevi ve Bektaşi topluluklarının etkinliklerinde görülmektedir. Semah grubu kadın ve erkeklerden oluşur. Aynı kıyafetlerle sahne alan semah ekibi organizasyon süresince katıldıkları ortama manevi bir anlam katar. Semah zikri yapan semah ekibi, uzmanlık isteyen bir gösteri sunar. Semahta her bir hareketin bir anlamı vardır. Bu sebeple semah ekibi senkronize bir şekilde hareket eder. Semah dansı, izleyenlere manevi bir iklim yaşatır.
 
İzmir Dans Semah Ekibi
 
İzmir Dans, Türkiye’nin dört bir yanında semah ekibi temin etmektedir. Talep edildiğinde yurt dışına da semah dansı organizasyon hizmetleri verilmektedir. Semah grubu kiralama hizmetleri için profesyonel bir semah ekibi barındıran İzmir Dans, programa uygun semah ekibi ücretleri sunmaktadır. Semah ekibi kiralama hizmetlerinde; organizasyon yeri, program süresi, semah grubu ekip sayısı ve semah dansı için ek talepler dikkate alınmaktadır.
 
Semah dansı organizasyon ve etkinliklerinize renk katar. Manevi ortamda semah zikri gösterisi ile kültürel etkinliklerinize manevi bir anlam katabilirsiniz! Herhangi bir kültürel ya da dini etkinlikte semah gecesi düzenlemek istiyorsanız İzmir Dans’ın semah ekibi hizmetinizde!
 semah ekibi, semah zikri, semah gösterisi, semah dansı, semah ekibi fiyatı , semah grubu ücreti, semah iletişim, semah düğün, semah alevi , alevi düğünü semah, alevi gösterisi semah, alevi gecesi semah, semah ekibi alevi düğünü , semah ekibi alevi etkinliği, alevi organizasyonu semah  semah zikri alevi , semah dansı alevi, alevi semah gösterisi, semah dans ekibi , semah dans gurubu fiyatı, semah dansı organizasyonu, özel semah gösterisi, bay bayan semah ekibi, bay bayan semah organizasyonu, semah ekipleri organizasyonları, 
0232 421 11 82 (Alsancak Ofis)
0535 305 78 35(İsa Efe)
0536 222 08 84 (Musa Efe)